האתר במתכונת מצומצמת בשל שיפוצים,
חוזרים בקרוב עם אתר חדש

ברוס ספרינגסטין-Bruce Springsteen

דף הבית >> מוסיכֵּיפּדיה >> ברוס ספרינגסטין - Bruce Springsteen >> ברוס ספרינגסטין-Bruce Springsteen
 


 Bruce Springsteen - High Hopesמאת: אייל סעדוןיום שישי 16 במאי 2014

.
לאחר שבילה את רוב העשור האחרון בכמה סיבובי הופעות מוצלחים במיוחד, ברוס ספרינגסטין שב עם אלבום האולפן ה-18 שלו " "High Hopes.
 
רשימת השירים:
 
1. High Hopes
2. Harry’s Place
3. American Skin (41 Shots)
4. Just Like Fire Would
5. Down In The Hole
6. Heaven’s Wall
7. Frankie Fell In Love
8. This Is Your Sword
9. Hunter Of Invisible Game
10. The Ghost of Tom Joad (Duet with Tom Morello)
11.The Wall
12. Dream Baby Dream
1. "High Hopes"


3. "American Skin (41 Shots)"
האלבום נכתב בהשראת מפגשי ההאזנה בשעת הלילה המאוחרת לכמה מהשירים שברובם לא שוחררו, ונוצרו במהלך העבודה על האלבומים
(The Rising (2002),  Magic (2007  ו - (Working on a Dream (2009.  

הוא כולל קאברים, הקלטות מחדש, שירים שנשמרו בארכיון וכאלו שאף לא השמיע מעולם, כשאלו מקבלים עיבוד חדש תחת ההפקה של Ron Aniello, איתו עבד ספרינגסטין גם באלבומו הקודם.
2. "Harry’s Place"
 
4. "Just Like Fire Would"
 
6. "Heaven’s Wall"
 ההפתעה הגדולה באלבום היא הגיטריסט טום מורלו- "The Nightwatchman"
(""Rage Against The Machine" , "Audioslave) המופיע ב- 8 מתוך 12 השירים באלבום, שנותן לספרינגסטין צליל רענן ותוסס יותר מתמיד. "הוא אחד ממעט הגיטריסטים, היוצר עולם בכוחות עצמו" אמר ספרינגסטין בראיון ל- "."Rolling Stone 
5. "Down In The Hole"
 
7. "Frankie Fell In Love"
 איך נוצר השידוך? בשנת 2008 Rage against the Machine חידשו את
The Ghost of Tom Joad”", שיר עוצמתי ורודף של ספרינגסטין, מה שהביא
אותו לבקש ממורלו להצטרף ללהקת ה- E-street Band למשך סיבוב ההופעות איתו באוסטרליה, אך מאז הופיעו ביחד פעמים רבות והידידות בניהם פרחה. באלבום הם "מחיים" מחדש את "Tom Joad", בו ספרינגסטין נותן למורלו לשיר בית משלו (!), מה שמוסיף מתח צעיר, נמרץ לזעמו שלו, בזמן שסולו הגיטרה של מורלו - מחשמל ומציף - מציין סימן קריאה חדש לזעקה שבשיר.
8. "This Is Your Sword"
 
הנוכחות של מורלו מרשימה ומשמעותית מאוד גם ב -
 “American Skin (41 Shots)”, שיר שברוס ספרינגסטין הציג לראשונה בשנת 2000 כשהופיע באטלנטה. השיר, הוא סיפר אז, נכתב בהשראת מותו של Amadou Diallo, עולה מערב-אפריקאי שנורה 19 פעמים כאשר ארבעה קציני משטרת ניו יורק חישבו בטעות את ארנקו לאקדח. השיר היה תגובה מאוד אמפתית לטרגדיה, ומציג את השקפתם של השוטרים שעובדים בשכונות מסוכנות וגם של התושבים השחורים שמוצאים את עצמם בסכנה, גם כשהם פועלים באופן לא מזיק לסביבתם.


עוד לפני שרבים שמעו אותו, “American Skin (41 Shots)” עורר מחלוקת, כשראש עיריית ניו יורק רודי ג''וליאני ומפקד המשטרה הווארד ספיר, גינו גם את הזמר ואת השיר בפומבי. הגרסה באלבום מראה את כוחו העצום של ספרינגסטין כמוביל להקה, כשהוא משלב את הלהט של הופעה חיה עם מרקמי אולפן עשירים ונותן לשיר גרסה עוצמתית אחידה.
9. "Hunter Of Invisible Game"שיר הנושא את שם האלבום, "תקוות גדולות", הוקלט במקור על ידי Havalinas ב- 1990. השיר פותח את האלבום במעין הקדמה נעימה לחגיגות, כשהלהקה של ספרינגסטין משתלבת היטב עם קבוצת כלי נשיפה. גם הלהקה האוסטרלית "The Saints" מקבלת גרסת כיסוי אפית לשיר ב- "Just Like Fire Would בעיבוד שמתוחזק היטב עם כלי הנשיפה. אך השיר הסוגר את האלבום הוא גרסת הכיסוי העוצמתית ביותר,  "Dream Baby Dream"הוא שיר של הבטחות לוחמים והוא הולם לאלבום ולספרינגסטין ככפפת אגרוף. אולי בהשראת אהדתו של ספרינגסטין להגשה המאפיינת את רוי אורבינסון, ספרינגסטין מוסיף מימד לקולו המחוספס והוא נשמע כאן מרגש ומלא עוצמה במיוחד.
10. "The Ghost of Tom Joad" (Duet with Tom Morello)
 
12. "Dream Baby Dream"

11."The Wall"


ספרינגסטין לא מאבד את ההתלהבות שלו גם בגיל 64. זה נראה כמו שהאלבום הזה נעשה בשביל הכיף שלו. תקוות גדולות הוא אולי לא אחד לספרי שיא, אבל זה אחד מהערכים המעניינים יותר בקטלוג ספרינגסטין המוכיח כאן שוב מי הבוס.
 

+ שלח משוב

רדיו מוסיכיף 2012 ©‬

לייבסיטי - בניית אתרים