האתר במתכונת מצומצמת בשל שיפוצים,
חוזרים בקרוב עם אתר חדש

שֶׁר-Cher

דף הבית >> מוסיכֵּיפּדיה >> שֶׁר-Cher
שֶׁר - כל השירים -Cher
 
מאת: ליז טרוסטוניצקי יום חמישי 18 בדצמבר 2014
.
 
הזמרת האמריקאית שרילין סרקיזיאן לה-פייר (באנגלית: Cherilyn Sarkisian Le-Pierre) הידועה יותר בשם הבמה שלה: שֶׁר (Cher) הוציאה 25 אלבומי סטודיו, תשעה אלבומי אוסף, שלושה אלבומי פסקול, ואלבום הופעה אחד. המוסיכיפדיה של רדיו מוסיכיף 69FM מביאה להלן את שבעת אלבומי האולפן האחרונים של שֶׁר- החל מהאלבום Cher של שנת 1987 ואילך. להלן תמצית הדיסקוגרפיה של שֶׁר עד נקודה זו:
 
בשנת 1964 בהיותה בת 20 חתמה שר על חוזה הקלטה ראשון עם אימפריאל רקורדס. לאחר ההצלחה של הסינגל הראשון שלה, קאבר לשיר
All I Really Want to Do של בוב דילן, היא ובעלה דאז סוני בונו עבדו על האלבום הראשון שלה, גם כן בשם All I Really Want to Do אשר יצא לאור ב- 1965. האלבום דורג במקום ה- 16 במצעד הבילבורד האמריקאי ובמקום ה- 7 בדירוג האלבומים של בריטניה (UK Albums Chart). 
לאחר הצלחה מסחררת של הסינגל I Got You Babe- דואט של Cher עם בעלה דאז סוני בונו, חברת התקליטים עודדה אותה להקליט את האלבום השני- (The Sonny Side of Chér  (1966, התקליט דורג בטופ 30 האלבומים במספר מדינות. לעומת זאת האלבומים השלישי והרביעי (Chér (1966 ו- (With Love, Chér (1967 היו פחות מוצלחים במצעדים.
 
האלבום החמישי (Backstage (1968 ואלבום האוסף הרשמי הראשון שלה- (Cher's Golden Greats (1968 היו מאמציה האחרונים של Cher להצליח עם חברת התקליטים אימפריאל, אך הם לא היו מוצלחים מבחינה ביקורתית ומסחרית. לכן ב- 1969 Cher חתמה עם חברת התקליטים אטקו רקורדס (Atco Records) והוציאה שני אלבומים: 3614 
Jackson Highway אשר זכה לשבחים, ואלבום הפסקול הראשון שלה- Chastity עבור סרט בעל אותו השם (Chastity)- הפסקול והסרט היו כשלון מסחרי.


Cher נכנסה לשנות ה 70 עם הוצאת האלבום Gypsys, Tramps & Thieves, התקליט היה להצלחה מסחרית וביקורתית ודורג במקום ה- 16 במצעד הבילבורד 200, והוסמך למעמד אלבום זהב ע"י איגוד תעשיית ההקלטות האמריקאי (RIAA)- אלבום הסולו הראשון שלה שהגיע להישג. שנה לאחר מכן היא המשיכה עם אלבום הסטודיו השמיני שלה והפחות מוצלח Foxy Lady.

I Got You Babe
אחד הלהיטים הגדולים של Cher

ב- 1973 Cher הוציאה שני אלבומים: Bittersweet White Light (אשר היה האלבום האחרון שהופק ע"י סוני בונו) ו- Half-Breed - אלבום הזהב השני שלה בארה"ב. ב- 1974 שוחרר אלבום הסטודיו ה- 11 שלה Dark Lady והיה פחות מוצלח במצעדי המוזיקה. 
 
לאחר הפרידה מסוני בונו, Cher חתמה על חוזה הקלטות חדש בשווי 2.5 מיליון דולר עם וורנר ברוס רקורדס (Warner Bros. Records). מ- 1975 עד 1977 היא פרסמה סדרה של כישלונות מבחינה ביקורתית ומסחרית: Stars,I'd Rather Believe in YouCherished ו- Two the Hard Way (עם בעלה דאז גרג אלמן), אלבום שנחשב לנקודת השפל בקריירה שלה. ב- 1979 Cher חתמה עם קזבלנקה רקורדס (Casablanca Records) והוציאה את אלבומה ה- 15: Take Me Home, שהוסמך לאלבום זהב בארה"ב. אלבומה ה- 16 (Prisoner (1979 היה פחות מוצלח מקודמו. 
 
בתחילת שנות ה- 80 Cher הקימה להקה בשם "Black Rose" (ורד שחור) והוציאה את האלבום הראשון שלהם Black Rose שבהמשך פורסם מחדש בגרמניה בתור אלבום סולו של Cher. ב- 1982 שיחררה Cher את אלבומה ה- 17 Paralyze, ולנוכח מכירות נמוכות והיעדר סינגלים מוצלחים, Cher החליטה להתמקד בקריירת המשחק שלה ולקחה הפסקה של 5 שנים מעולם המוזיקה.
 
I Found Someone
 
 
"Cher"
 
שוחרר בנובמבר 1987

1. "I Found Someone"  
2. "We All Sleep Alone"  
3. "Bang-Bang" (1987 version)
4. "Main Man"  
5. "Give Our Love a Fightin' Chance"  
6. "Perfection" (featuring Bonnie Tyler and Darlene Love)
7. "Dangerous Times"  
8. "Skin Deep"  
9. "Working Girl" 
10. "Hard Enough Getting Over You" 
שֶׁר זמרת אלבום Cher Album
ב- 1987 Cher חתמה עם גפן רקורדס (Geffen Records) והוציאה את אלבומה הראשון מזה חמש שנים: Cher, האלבום היווה הצלחה במצעדים בכל העולם והוסמך לאלבום פלטינום ע"י ה- RIAA. 
Main Man
 
We All Sleep Alone
 
 
"Heart of Stone"

שוחרר ביוני 1989

1. "If I Could Turn Back Time" 
2. "Just Like Jesse James"  
3. "You Wouldn't Know Love"  
4. "Heart of Stone"  
5. "Still in Love With You"  
6. "Love on a Rooftop"  
7. "Emotional Fire"  
8. "All Because of You"  
9. "Does Anybody Really Fall in Love Anymore?"  
10. "Starting Over"  
11. "Kiss to Kiss" 
12. "After All" (with Peter Cetera)
שֶׁר זמרת אלבום Cher Album
אלבום הסטודיו ה- 20 במספר של שֶׁר Heart of Stone הגיע למקום הראשון במצעד האלבומים באוסטרליה ונכנס לעשר הטובים ביותר במספר מדינות אחרות. הוא הגיע לסטטוס מולטי-פלטינום והפך לאלבום הנמכר ביותר שלה באותה תקופה.
 
Just Like Jesse James

Heart of Stone
 
If I Could Turn Back Time
 
Love and Understanding
 
"Love Hurts"

שוחרר ביוני 1991

1. "Save Up All Your Tears"  
2. "Love Hurts" (1991 version)
3. "Love and Understanding" 
4. "Fires of Eden" 
5. "I'll Never Stop Loving You"  
6. "One Small Step" (with Richard Page)
7. "A World Without Heroes"  
8. "Could've Been You"  
9. "When Love Calls Your Name" 
10. "When Lovers Become Strangers"  
11. "Who You Gonna Believe"  
12. "The Shoop Shoop Song (It's in His Kiss)"
שֶׁר זמרת אלבום Cher Album
ב- 1991 הוציאה Cher את אלבום הסטודיו ה- 21 שלה Love Hurts. הוא היה לאלבום הראשון שלה שמגיע לפסגת מצעד האלבומים הבריטי, וגם היה בין הטובים ביותר במצעדים במספר מדינות נוספות באירופה. עם זאת הוא היה פחות מוצלח בצפון אמריקה. 
Love Hurts (1991 version)
 
Save Up All Your Tears
 
אלבום האוסף השלישי הרשמי של Cher והיצירה האחרונה שלה עם גפן רקורדס- Greatest Hits: 1965-1992 שוחרר מחוץ לצפון אמריקה והפך לאלבום השני שלה ברצף שמגיע למקום הראשון בבריטניה, כמו כן הגיע לעשר הטובים ביותר במדינות רבות בעולם. 
13. "Shape of Things to Come"  
14. "It's a Man's Man's Man's World"  
One by One
 
"It's a Man's World"
 
שוחרר בנובמבר 1995

1. "Walking in Memphis" 
2. "Not Enough Love in the World"  
3. "One by One"  
4. "I Wouldn't Treat a Dog (The Way You Treated Me)"  
5. "Angels Running"  
6. "Paradise Is Here" 
7. "I'm Blowin' Away" 
8. "Don't Come Around Tonite"  
9. "What About the Moonlight"  
10. "The Same Mistake"  
11. "The Gunman" 
12. "The Sun Ain't Gonna Shine Anymore" 
שֶׁר זמרת אלבום Cher Album
ב- 1995 חתמה Cher חוזה עם חברת וורנר ברוס, דרכה הוציאה את אלבום הסטודיו ה- 22 שלה It's a Man's World אשר היה פחות מוצלח מקודמו אך הגיע למעמד זהב בבריטניה.

Walking in Memphis
 

Believe

"Believe"
 
שוחרר באוקטובר 1998
1. "Believe"  
2. "The Power"  
3. "Runaway"  
4. "All or Nothing"  
5. "Strong Enough"  
6. "Dov'è l'amore"  
7. "Takin' Back My Heart"
8. "Taxi Taxi" 
9. "Love Is the Groove"  
10. "We All Sleep Alone" (Todd Terry remix)

מהדורה מוגבלת יפנית ואוסטרלית:
11. "Believe" (Club 69 Future Full Mix)
12. "Believe" (Xenomania Mix)
שֶׁר זמרת אלבום Cher Album

אלבום הסטודיו ה- 23 של שֶׁרBelieve הוכרז בדיעבד כאלבום הקאמבק הגדול שלה, הוא הפך לאלבום האולפן הנמכר ביותר שלה בכל הזמנים כאשר מכר מעל ל- 20 מיליון יחידות ברחבי העולם. גם אלבום האוסף של 1999 The Greatest Hits אשר שוחרר מחוץ לארה"ב הפך לבין הטובים ביותר במצעדים בקנה מידה בינלאומי. 
All or Nothing
Dov'è l'amore
 
Strong Enough

Cher נכנסה לשנות ה- 2000 עם האלבום העצמאי not.com.mercial שכיאה לשמו הושק דרך האתר הרשמי שלה בלבד, ולא יצאו ממנו סינגלים. 
ב- 2001/02 Cher הוציאה את אלבום הסטודיו ה- 25 שלה Living Proof שנכנס למצעד הבילבורד 200 במקום התשיעי והוסמך לאלבום זהב בארה"ב. 
(This Is) A Song for the Lonely
 
"Living Proof"

שוחרר בנובמבר 2001

1. "The Music's No Good Without You"  
2. "Alive Again"  
3. "(This Is) A Song for the Lonely"  
4. "A Different Kind of Love Song"  
5. "Rain, Rain"  
6. "Love So High"  
7. "Body to Body, Heart to Heart"  
8. "Love Is a Lonely Place Without You"  
9. "Real Love" 
10. "Love One Another"  
11. "You Take It All" 
12. "When the Money's Gone"  
13. "The Look" (Japanese bonus track)
שֶׁר זמרת אלבום Cher Album
Alive Again

The Music's No Good Without You

בשנת 2003 שוחרר אוסף הלהיטים The Very Best of Cher אשר היווה הצלחה במצעדי השירים והוסמך פעמיים לאלבום פלטינום בארה"ב. אלבום הפסקול השלישי של Cher מהסרט המוזיקלי Burlesque  יצא ב- 2010 והוסמך לאלבום זהב ע"י ה RIAA. 

Woman's World


"Closer to the Truth"
 
שוחרר בספטמבר 2013
 
1. "Woman's World"  
2. "Take It Like a Man"  
3. "My Love" 
4. "Dressed to Kill"  
5. "Red"  
6. "Lovers Forever"  
7. "I Walk Alone" 
8. "Sirens"
9. "Favorite Scars"  
10. "I Hope You Find It"  
11. "Lie to Me"
שֶׁר זמרת אלבום Cher Album
את אלבום הסטודיו ה- 25 שלה החלה שֶׁר לתכנן ב- 2011, זמן קצר אחרי הופעתה בסרט "Burlesque" וסיום מערך ההופעות שלה בסיזר פאלאס, והעבודה המשיכה אל תוך 2012 ו- 2013. בעוד שבהתחלה האלבום תוכנן להיות עם אוריינטציה של פופ-רוק, בסופו של דבר Closer to the Truth הפך לאלבום בסגנון דאנס. בתור המפיק בפועל היא גייסה את מארק טיילור, משתף פעולה ותיק, לצד מפיקים חדשים כמו פול אוקנפולד, בילי מאן, טימבלנד ומאצ'וסיקו כדי להשיג את הצליל הרצוי של שר.
 
Closer to the Truth לא בדיוק היווה יציאה מוסיקלית מהחומר הקודם שלה, מה שהביא לאלבום בסגנון דאנס-פופ בעיקר, אך עם זאת כלל טווח רחב יותר של סגנונות מוזיקה שונים כמו האוס, סינת'פופ, דאנס אלקטרוני, רוק קל וקאנטרי, והכיל השפעות מהמוזיקה של שנות ה- 90. הנושאים הליריים בעיקר סובבים סביב רומנטיקה, פמיניזם, אינדיבידואליזם, והעצמה עצמית. האלבום גם כולל שירה ותפקידי כתיבה נוספים ממספר שותפים חדשים, כולל הזמרים פינק וג'ייק שירס. 
האלבום קיבל בעיקר ביקורות חיוביות ממבקרי מוזיקה עכשווית והיווה הצלחה מסחרית, כאשר הגיע למקום השלישי במצעד הבילבורד 200 של ארה"ב, עם מכירות של 63,000 עותקים בשבוע הראשון. מפברואר 2014 הוא מכר 285,000 עותקים במדינה לפי ה- Nielsen SoundScan והוסמך לזהב ע"י ה Music Canada (איגוד תעשיית ההקלטות הקנדי). הוא הגיע לעשר הטובים ביותר בקנדה, גרמניה, רוסיה ובריטניה, כמו גם במתינות על פני מספר אזורים בינלאומיים אחרים.
 
Woman's World שוחרר בתור הסינגל הראשון  ב- 18 ביוני, 2013 בארה"ב ובקנדה, ונבחר במקום הראשון במצעד הדאנס של הבילבורד. הסינגל השני I Hope You Find It, יצא ב- 4 באוקטובר 2013, ודורג במקומות גבוהים במספר מצעדי אלבומים לאומיים באירופה. בעקבותיו הגיעו הסינגלים השיווקיים  Take It Like a Man ו- I Walk Alone.
שֶׁר קידמה את האלבום עם מספר הופעות חיות וטלוויזיוניות ברחבי העולם. בנוסף זכתה לתשומת לב רחבה מהתקשורת כאשר סירבה להזמנה להופיע באולימפיאדת החורף של 2014, עקב היחס המתנגד של רוסיה לזכויות קהילת הלהט"ב. מאוחר יותר, שֶׁר יצאה לסיבוב ההופעות השמיני שלה שנשא את השם "Dressed to Kill Tour" בחודש מרץ 2014.
I Hope You Find It


+ שלח משוב

רדיו מוסיכיף 2012 ©‬

לייבסיטי - בניית אתרים