האתר במתכונת מצומצמת בשל שיפוצים,
חוזרים בקרוב עם אתר חדש

קולדפליי-Coldplay

דף הבית >> מוסיכֵּיפּדיה >> קולדפליי-Coldplay >> קולדפליי-Coldplay

קולדפליי- כל השירים -Coldplay


איסוף חומרים: מערכת 69FMיום שני 23 ביוני 2014

.
 
​מהדורה יפנית:
 
11. "Careful Where You Stand" 
12. "For You"  
Shiver

"Parachutes"

שוחרר ביולי 2000

1. "Don't Panic" 
2. "Shiver" 
3. "Spies"
4. "Sparks" 
5. "Yellow" 
6. "Trouble" 
7. "Parachutes" 
8. "High Speed" 
9. "We Never Change" 
10. "Everything's Not Lost"
("Life is for Living" כולל שיר נסתר)
קולדפליי אלבום Coldplay album Parachutes
אלבום הבכורה של קולדפליי Parachutes ("מצנחים") היה להצלחה מסחרית גדולה וקיבל ביקורות אוהדות. עם שחרורו הגיע לפסגת מצעד האלבומים הבריטי, וכיום עומד על שמונה מעמדות פלטינה. בארה"ב האלבום דורג 51 במצעד האלבומים בילבורד 200 והגיע לפלטינה כפולה. 
 
ב-2002 זכה האלבום בגראמי לאלבום האלטרנטיבי הטוב ביותר, וזיכה את קולדפליי במשך השנים במגוון שבחים כשהפך לקאלט. כמו כן הוא ממוקם 17 בטבלת מכירות האלבומים של המאה ה-21 בבריטניה.
Don't Panic

Trouble

YellowIn My Place
 

האלבום השני של קולדפליי A Rush of Blood to the Head ("בהלת דם אל הראש") המשיך
*זו אינה עטיפת האלבום אלא עטיפת הסינגל מהאלבום הקודם Don't Panic*

"A Rush of Blood to the Head"

שוחרר באוגוסט 2002
 
1. "Politik" 
2. "In My Place" 
3. "God Put a Smile upon Your Face" 
4. "The Scientist" 
5. "Clocks"
6. "Daylight" 
7. "Green Eyes" 
8. "Warning Sign" 
9. "A Whisper" 
10. "A Rush of Blood to the Head" 
11. "Amsterdam"  
קולדפליי Coldplay Don't Panic Beautiful World
את ההצלחה האדירה של אלבום הבכורה Parachutes, הוא הגיע לראש מצעד האלבומים הבריטי כבר בשבוע הראשון להשקתו, וממוקם 8 בטבלת מכירות האלבומים של המאה ה-21 בבריטניה. האלבום מכר מעל ל-3 מיליון עותקים בבריטניה לבדה והגיע לתשעה מעמדות פלטינה. 
 
האלבום זכה לשבחי ביקורות, וב-2003 זכה בגראמי לאלבום האלטרנטיבי שנה שניה ברציפות, בשנת 2004 זכה בגראמי לתקליט השנה עם הסינגל Clocksבסקר שנערך בשנת 2013 דירגו מאזיני תחנת הרדיו BBC 2 את A Rush of Blood to the Head כאלבום הטוב ביותר בכל הזמנים.
God Put a Smile upon Your Face

Clocks

The Scientist

שיר בונוס למדורה יפנית מוגבלת:
 
14. "How You See the World"
 
Speed of Sound

"X&Y"

שוחרר ביוני 2005
 
1. "Square One" 
2. "What If" 
3. "White Shadows" 
4. "Fix You"
5. "Talk"
6. "X&Y"
7. "Speed of Sound" 
8. "A Message" 
9. "Low" 
10. "The Hardest Part" 
11. "Swallowed in the Sea"
12. "Twisted Logic" 
13. "Til Kingdom Come" (hidden track)
זו אינה עטיפת האלבום אלא עטיפת הסינגל הראשון של קולדפליי Shiver
קולדפליי Coldplay Shiver
בעקבות ההצלחה עם צמד האלבומים הראשונים, לאלבום השלישי של קולדפליי כבר קדם הייפ משמעותי וציפיה גדולה. הוא הכיל השפעות רבות של מוזיקה אלקטרונית, ולמרות שנחשב לקצת פחות טוב מקודמיו, הוא היה להצלחה והגיע לראש מצעדי האלבומים של מדינות רבות בראשן בריטניה וארה"ב (בפעם הראשונה). עם מכירות של למעלה משמונה מיליון עותקים, X&Y היה האלבום הנמכר ביותר בעולם בשנת 2005.
The Hardest Part
 
Talk

Fix You

"Viva la Vida or Death and All His Friends"

Violet Hill
 
 
12. "Lovers in Japan" (Acoustic Version)

שוחרר ביוני 2008
 
1. "Life in Technicolor"
2. "Cemeteries of London" 
3. "Lost!" 
4. "42" 
5. "Lovers in Japan / Reign of Love"
6. "Yes"
7. "Viva la Vida" 
8. "Violet Hill"  
9. "Strawberry Swing" 
10. "Death and All His Friends"
שירי בונוס:
 
11. "Lost?" (מהדורה יפנית ואייטונס)
13. "Death Will Never Conquer"
*זו אינה עטיפת האלבום אלא עטיפת הסינגל Strawberry Swing
 
קולדפליי Coldplay Strawberry Swing
האלבום הרביעי של קולדפליי Viva la Vida or Death and All His Friends ("ויוה לה וידה או מוות וכל החברים שלו") נקרא על שם ביטוי ספרדי שפירושו "לחיות את החיים", ניתן לפרשו גם כ- "לחיות חיים ארוכים". מבחינה לירית האלבום עוסק באהבה, חיים, מוות ומלחמה. הלהקה שמה לעצמה למטרה לגלות סגנונות חדשים ולהפיק אלבום בסגנון שונה בו אף שיר לא דומה לאחר. 
 
האלבום היה להצלחה ביקורתית ומסחרית כאחת. הסינגל השני מתוכו Viva la Vida היה לשיר הראשון של קולדפליי להגיע לראש מצעדי הפזמונים של בריטניה וגם ארה"ב. Viva la Vida or Death and All His Friends היה מועמד לגראמי בשנת 2009 בקטגוריית אלבום השנה, וזכה בפרס בקטגוריית אלבום הרוק הטוב ביותר בשנת 2009. הוא היה לאלבום הנמכר ביותר בעולם בשנת 2008, ועד שנת 2011 חצה את רף מכירת 10 מיליון העותקים. 
 
עטיפת האלבום היא הציור של מהפכת החירות הצרפתית של יולי 1830 "החירות מובילה את העם". 
Viva la Vida
Strawberry Swing

Lost!

Lovers in Japan

מהדורת בונוס יפנית:
 
14. "Up with the Birds"
15. "Charlie Brown" (Live from Glastonbury 2011)
16. "Life Is for Living" (Live from Glastonbury 2011
17. "Every Teardrop Is a Waterfall" (Live from Glastonbury 2011)

האלבום החמישי של קולדפליי הוא המעניין ביותר מבין כולם ועוסק בפנטזיה. Mylo Xyloto נקרא על שם שתי דמויות בשם מיילו וזיילוטו, שנפגשות במציאות חיים לא קלה ומתאהבים. האלבום מספר את הסיפור של מלחמה נגד הסאונד והצבע שמנהלת ממשלה עליונית בעולם בשם סילנסייה (מלשון "דממה"), המקיימת חברה אורווליאנית
"Mylo Xyloto"

שוחרר באוקטובר 2011

1. "Mylo Xyloto" 
2. "Hurts Like Heaven" 
3. "Paradise" 
4. "Charlie Brown" 
5. "Us Against the World" 
6. "M.M.I.X."
7. "Every Teardrop Is a Waterfall" 
8. "Major Minus" 
9. "U.F.O." 
10. "Princess of China" (with Rihanna)
11. "Up in Flames" 
12. "A Hopeful Transmission" 
13. "Don't Let It Break Your Heart"
קולדפליי אלבום Coldplay album Mylo Xyloto
(ללא סודות בו הפרט לא יכול לשמור את מחשבותיו לעצמו). האלבום עוקב אחרי מיילו שמשרת בצבא הנאבק במשטרת המחשבות ומתאהב בזיילוטו, והשניים מנסים לברוח יחד. כל שיר באלבום מתאר מצב אחר בקורותיהם של הזוג.
 
האלבום דורג ראשון ב-34 מדינות, בבריטניה היה האלבום החמישי של קולדפליי לכבוש את המקום הראשון כבר בבכורה במצעד, והיה לאלבום הרוק הנמכר ביותר ב-2011. בארה"ב היה זה האלבום השלישי של קולדפליי לכבוש את ראש מצעד הבילבורד 200 כבר בבכורה. Mylo Xyloto גם שבר שיא אייטונס בהורדות אלבומים עם חצי מיליון עותקים בשבוע בודד. 
 
Paradise

Every Teardrop Is a Waterfall

Hurts Like Heaven

Princess of China

Charlie Brown

מאת: אייל סעדון.
עטיפת האלבום החדש של קולדפליי כמו מגוללת את רחש האלבום כולו, זוג כנפיים תלושות, מורכבות מציורים רבים ומחזאיים, מעומדות בין מים לשמיים מלאות כוכבים, שבמבט רחוק נראות כמו לב שבור. זוהי אולי תמצית האלבום בתמונה אחת, המעבירה ומבהירה את הקולות שבו. 
Magic
"Ghost Stories"

שוחרר במאי 2014
 
1. "Always in My Head" 
2. "Magic"  
3. "Ink"  
4. "True Love" 
5. "Midnight"
6. "Another's Arms"  
7. "Oceans" 
8. "A Sky Full of Stars"
9. "O"
מהדורת דלוקס של רשת הכלבו טארגט:
 
10. "All Your Friends"  
11. "Ghost Story"  
12. "O (Reprise)"  
*זו אינה עטיפת האלבום אלא עטיפת הסינגל True Love (רמיקס)
קולדפליי Coldplay True Love

קולדפליי, ללא ספק אחת הלהקות הגדולות בעולם, פרצה אל התודעה ב-2000 עם האלבום Parachutes, אלבום אינדי-רוק נוגה, עם מעט השפעות מג'ף באקלי ומאיך שרדיוהד נשמעו עד לאותה תקופה, ועם זאת קולדפליי הביאה משהו מקורי, אינטימי ומרגש. אך היו אלו שני האלבומים שבאו לאחר מכן, עם שירים כמו – Clocks, Speed Of Sound ו-Fix You בין היתר, שהביאו את הלהקה להמונים ולמעמד של אחת הלהקות המצליחות והחשובות ביותר ברוק, ובכלל למיינסטרים העולמי.
 
מאז הם התנסו מוזיקלית בכיוונים שונים; מאלבום הארט-רוק Viva la Vida or Death and All His Friends שהפיק להם בריאן אינו ב-2008, ועד לאלבומם הקודם Mylo Xyloto מ-2011, שרבים רואים בו כפרודיה עצמית. עם זאת קולדפליי תמיד ידעו לשמור על חתימה קולית משלהם - שירים מבוססי פסנתר וגיטרה "איצטדיונית" שנותנים את התחושה המרחבית שמאפיינת אותם.  

האלבום החדש לעומת זאת מציע תחושה הרבה יותר צוננת. ראשית זהו אלבום עם הגשה יותר מינימלית - רק 9 שירים בגרסה הרשמית (מהדורת הדלוקס מכילה 3 רצועות בונוס) בהפקה שחוזרת על אותם אלמנטים: מלמולי קולות מקהלה, פעמוני כנסייה מרוחקים, וציוץ ציפורים שמשרתים כמנגינת רפאים שנשמעת לאורך כל האלבום. זהו אלבום אמביאנט אלקטרוני שמוגש באווירה לילית- מלנכולית שלעיתים אפילו קודרת ולעיתים מעט מוארת.
 
הטעימה השנייה שיצאה מהאלבום היא Midnight, סימפול של שיר לא גמור שהפיק ג'ון הופקינס ב- 2003 בשם Amphora. הלהקה כבר חשבה להוציא אותו בשני האלבומים הקודמים אבל הדבר לא יצא לפועל, ובאלבום שאינו עשיר ברצועות כמו זה, השיר הגיע בדיוק בזמן. הקליפ שוחרר בערוץ היוטיוב הרשמי בחודש פברואר (אך יצא כסינגל רשמי רק באמצע אפריל) טרם הכרזת הלהקה על תאריך יציאת האלבום החדש- דבר שנועד ליצור באזז לקראתו ולכוון את המאזינים לאווירה האפלולית משהו של האלבום. בקליפ של הבלדה הווקאלית- סינטיסייזרית חברי הלהקה נראים כדמויות בצילום נגטיב, משוטטות ביער ומוקפות בזאבים. השיר עצמו הוא אמנם לא מבין הקליטים באלבום, אך בהחלט מייצר את הסקרנות לגבי הכיוון החדש של קולדפליי. 
 
רצועה מס' 1 Always In My Head היא פתיחה נהדרת מופקת היטב, שילוב מרשים של קולות מקהלה עם נגיעות גיטרה קלות אליהן מצטרף כריס מרטין בשירה המלנכולית המאפיינת אותו עם מילים פשוטות ולפעמים ברוטליות, על התמודדותו עם שברון ליבו בשל הפרידה מגווינת' פאלטרו (הרחבה בראיון למטה). לאחר מכן מגיע Magic, הסינגל הראשון שיצא לקידום האלבום. לכאורה שיר קטן ופשוט, אך היחיד באלבום שנשאר בראש עוד משמיעה ראשונה. 
 
Oceans ו- O הם שני שירים מקסימים שיש בהם מעט מהיופי שאפיין את קולדפליי של פעם. Oceans נשמע כמו וידוי לשעת לילה מאוחרת על גבי מלודיית גיטרה פשוטה, מלווה בכינורות שמכוונות את העוצמה שבשיר, וב- O נבנה תהליך דומה, רק שהמלודיה הפשוטה באה מהפסנתר. אך זו השירה הפשוטה-פגיעה, כמו מגלה מסקנות בדיעבד, שלגמרי מרתקת ומרגשת.
Midnight
 
True Love
 
בין שני השירים הללו מופיעה נקודת האור הכי משמעותית באלבום- A Sky Full Of Stars, שיתוף הפעולה היחיד באלבום, עם מפיק העל השוודי Avicii. התוצאה היא רייב פופי קליל, שיר שבוודאי יעבוד טוב יותר מול קהל מאשר בתקליט, אך עדיין עובר כשיר קולדפליי הימנוני ראוי.
 
באלבומם השישי קולדפליי נראים באור אחר, קצת כמו באור ירח. אלו השירים שלכאורה הולכים לקראת הכיוון שממנו הם התחילו, אך הפעם הם פחות באים לרצות את המאזין ויותר נכנסים לאווירה מכוונת, להרגשה קודרת לילית ואך עדיין מרגשת.

***
זמן קצר טרם צאת האלבום כריס מרטין, סולן ומנהיג הלהקה נפרד מאשתו- שחקנית הקולנוע גווינת' פאלטרו, לאחר 10 שנות נישואין. ה- שאלה מבחינת כולם הייתה האם הפרידה תרמה לאווירה השבוזה של האלבום הזה של קולדפליי. מרטין לא חילק ראיונות על ימין ועל שמאל, אבל דברים שאמר לתחנת הרדיו BBC-1 מספיקים כדי לקבל מושג על אדם שעובר שינויים.
"אם אתה לא מצליח להיפתח, אין ביכולתך להעריך את הפלא שבפנים. כלומר אתה יכול להיות עם מישהו נהדר, אבל בגלל בעיותיך שלך אתה לא יכול להנות בצורה הנכונה...מה שהשתנה בשבילי הייתה ההחלטה שאני לא רוצה לעבור את החיים בפחד מהם, או פחד מאהבה, או מדחייה וכישלון. מאז שהלהקה שלנו פרצה תמיד היינו חוצי סגנונות כי אנו עושים דבר מסוים נורא טוב. לפני שנתיים הייתי בבלגן כי לא הרגשתי שאני נהנה מהדבר שאנו טובים בו, ומהדברים הנהדרים שסובבים אותי כי הייתי עמוס, והבנתי שאסור לי להאשים אף אחד אחר ולעשות שינויים". 
 
לטענתו של מרטין, הוא דווקא היה במצב רוח די אופטימי כשכתב את שירי הווידוי באלבום: "עד לנקודה מסוימת בחיי הייתי בלתי פגיע לחלוטין וזה גרם לי לבעיות. אם אתה לא מאפשר לאהבה להיכנס אליך אתה גם לא יכול להעניקה בחזרה. בשבילי המסר של אלבום Ghost Stories הוא שאתה חייב להיפתח לאהבה ואם אתה עושה זאת, כמובן שהיא תכאיב לפעמים, אבל בנקודה מסוימת היא תהיה נהדרת".
A Sky Full of Stars
"אני חושב שבחיים כולם צריכים להישבר בדרך כלשהי. כולם עוברים אתגרים, בין אם זה אהבה, כסף, ילדים או מחלות...אסור לך לברוח מהדברים האלה. החיים זורקים את האתגרים הללו עליך, ב- Ghost Stories החלטנו להגיד את האמת ולהגיד- 'זה מה שקרה' ".


Adventure of a Lifetime
 
לאלבומם השביעי חברו קולדפליי למגוון אמנים מכובדים לשיתופי פעולה בראשם ביונסה,
"A Head Full of Dreams"

שוחרר בדצמבר 2015

1. "A Head Full of Dreams"  
2. "Birds" 
3. "Hymn for the Weekend"
4. "Everglow" 
5. "Adventure of a Lifetime" 
6. "Fun" (FT. Tove Lo)
7. "Kaleidoscope"  
8. "Army of One"
("X Marks the Spot" כולל שיר נסתר)
9. "Amazing Day" 
10. "Colour Spectrum"
11. "Up&Up"
 
קולדפליי אלבום Coldplay album head full of dreams
הפסנתרית קטיה בוניאטישווילי, נואל גלאגר ומרי קלייטון. שיר מס 7 Kaleidoscope מכיל דוגמית של נשיא ארה"ב ברק אובמה שר את המזמור הנוצרי "Amazing Grace" בלוויתו של הסנאטור קלמנטה פינקני ביולי 2015.
 
לפי שמועות והערכות, זהו האלבום האחרון של קולדפליי.

--ביקורת האלבום של מגזין הפיצ'פורק והרולינג סטון--

בשיר הראשון-הראשון באלבום הראשון-הראשון שלהם, קולדפליי הציגו את עצמם עם הצהרה מעומק הלב:  "We live in a beautiful world". 
15 שנה ו-80 מיליון אלבומים לאחר מכן, הרביעייה הבריטית לא הרחיבה את הפילוסופיה הזאת- היא רק הגבירה את עוצמתה. במקום שבו להצלחה מאסיבית יש נטייה להפוך להקות ליותר תשושות ומנוכרות, קולדפליי רק נראית יותר נדהמת ויראת כבוד מהחיים עצמם. השירים שלהם לא רק שנועדו לרומם, אלא שלעיתים קרובות הם עוסקים בתחושה הזאת של להיות מרומם. אבל באלבום השביעי של הלהקה,  A Head Full of Dreams, המסע האכזרי של הלהקה לרומם את רוחנו עלול לגרום למחלת גבהים.
מן הסתם, ישנה סיבה הגיונית לחלוטין לאופטימיות הגדולה של האלבום, שכן הוא תשובה ריאקציונרית לאלבום Ghost Stories של 2014, תגובה בעלת טונים חלשים לפיצול בפרופיל גבוה שפשוטו כמשמעו לבש את ליבו (השבור) לתוך ה- "שרוול" שלו. האלבום החדש לעומת זאת, הוא התקליט החוזר לזוגיות בתת מודע של כריס מרטין, הסאונד של רווק חדש הצועד לתוך רחבת הריקודים כדי לאבד את דעתו ולמצוא אהבה חדשה. "את גורמת לי להרגיש כאילו שאני חי שוב", הוא שר על גבי הדיסקו המתחמק של הסינגל הראשון  Adventure of a Lifetime, ליריקה שמסכמת בתמציתיות את רוחו של התקליט כמו סלוגן של פוסטר סרט קולנוע. 
 
A Head Full of Dreams הוא הצ'אנס של קולדפליי להשיב את ההמון הלהוט להתרצות שהאלבום Ghost Stories המעיט בכוונת תחילה, ולהוכיח שאדל אינה האמנית היחידה שיכולה לגייס חד-תרבותיות בשנת 2015. למרות שנמחקו על ידי כמה מלעיזים, העמדה המרכזית של קולדפיי היא מה שבסופו של דבר עושה אותם לכל כך ייחודיים- הם הרי להקת הרוק היחידה שיכולה (והייתה רוצה) להתנצח עם ביונסה, נואל גלאגר, קנדריק למאר ועוד כמה תותחים, באותו תקליט. A Head Full of Dreams הוא סמל התשוקה של קולדפליי להיות כל הדברים לכל האנשים, להעלות בריטיפופ סימפוני סוער, נקניקיות מועדון רועמות, רוק משרד רופא שיניים רך, R&B מצמיד אצבעות, ואפילו כמה נגיעות פסיכודליות שיזכירו לך תקופה בה הלהקה הזאת רק רצתה להיות פופולארית כמו מרקורי רב.

אבל באלבום יש שאיפות גדולות יותר. על ידי אריגה של של שיר פרסי מהמאה ה-13 ודוגמית של ברק אובאמה המדקלם את המזמור הנוצרי "Amazing Grace" לתוך המיקס, האלבום במהותו ממזג את האופטימיות החדשה של מרטין עם משימה חובקת-כל של לרפא את העולם. הצורך הבלתי נראה שלו לקחת אותנו גבוה יותר נראה מרגיש הכי אמיתי כשאנו מקבלים טעימה ממה שדרדר אותו מלכתחילה, כשהשירים Everglow ו- Fun נוגעים מפורשות בפרידה מפאלטרו והתחלה חדשה.
 
האלבום האחרון של קולדפליי משנת 2014 Ghost Stories, היה באופן מפתיע סט אפל ועמום ששוחרר חודשים בודדים לאחר הפרידה של כריס מרטין מגוונת' פאלטרו. שנה וחצי לאחר מכן, הזעף כבר התהפך. האלבום A Head Full of Dreams שהופק על ידי יוצר הלהיטים הקנדי סטארגייט, עשוי להיות האלבום הבהיר של קולדפליי אי פעם- נשיפת כנפי נשרים של מנגינות כואבות, קצבי ריקוד שמח ומרטין בעיניו הפעורות ביותר. "יש ניסים בעבודה", הוא שר בפתיחת האלבום בשיר הנושא, שנשמע כמו U2 וניו אורדר בשליחות הומניטרית משותפת. 
 
קולדפליי מגמישים את הכוח הקואליציוני המבנה שלהם על ידי צירוף קולות הרקע של ביונסה והגיטרה ההירואית של נואל גלאגר בשיר Up&Up הזוהר והאופטימי. "Bey" מופיעה גם בין ציוץ הציפורים בשיר עם נגיעות האר'נבי Hymn for the Weekend. האווירה המרפאת של האלבום הופכת לאישית כשפאלטרו בעצמה מוסיפה כמה קולות לפרידה החמה בשיר Everglow, בה מרטין משווה את האקסית שלו ליהלום, אריה ונשר. הוא רמז כי זה יכול להיות האלבום האחרון של קולדפליי, אם כן, הם יוצאים בנימה מתמשכת של חסד.
מקורות:

+ שלח משוב

רדיו מוסיכיף 2012 ©‬

לייבסיטי - בניית אתרים