האתר במתכונת מצומצמת בשל שיפוצים,
חוזרים בקרוב עם אתר חדש

אלבו-Elbow

דף הבית >> מוסיכֵּיפּדיה >> אלבו-Elbow >> אלבו-Elbow


"Elbow-"The Take Off and Landing of Everything


 

מאת: מערכת 69FM | יום שלישי 8 באפריל 2014


.


 
רשימת השירים:

1. "This Blue World"
2. "Charge"
3. "Fly Boy Blue/Lunette"
4. "New York Morning"
5. "Real Life (Angel)"
6. "Honey Sun"
7. "My Sad Captains"
8. "Colour Fields"
9. "The Take Off and Landing of Everything"
10. "The Blanket of Night"
זהו אלבום הסטודיו השישי של להקת הרוק האלטרנטיבי, ולמרות שלווה בהכנות יוצאות דופן והרבה חוסר החלטיות, בהחלט יצאה להם פנינה.
3. "Fly Boy Blue/Lunette"


העבודה החלה ביוני 2011 וההקלטה בנובמבר 2012, עם תחילתה הנמיך ציפיות הבאסיסט פיט טרנר ואמר למגזין Q שזה הולך להיות אלבום ניסיוני ושהם מנסים דברים חדשים.

תהליך העבודה היה יוצא דופן בצורה חסרת תקדים, כשבפעם הראשונה בקריירה שלהם חברי הלהקה לא כתבו את השירים שלהם יחדיו אלא בנפרד, וכל אחד מהם הביא את מנת חלקו לשאר החברים כשהשירים כמעט הושלמו. את "Hunny Sun" כתב והלחין הגיטריסט מארק פוטר בביתו . את "Colour Fields" הלחין הבאסיסט פיט טרנר באמצעות אפליקציות באייפד שלו. גם שיטת ההקלטה לא הייתה טיפוסית כשהחברים לא תמיד נכחו יחד באולפן והשלמות נעשו באופן פרטני.  6. "Honey Sun"הלהקה התכנסה למשך שבועיים באולפנים של פיטר גבריאל בכפר בוקס שבווילשייר, אנגליה. הבידוד אפשר להם להתרכז והעניק זריקת יצירתיות, גארווי סיפר ל- NME: באולפנים האלה אתה מספיק בשבועיים עבודה של חצי שינה, כשאתה  חי ונושם באופנים האלה את התקליט שלך ללא ההסחות של החיים הרגילים, אתה מקבל החלטות יצירתיות שלעולם לא היית חושב עליהן בבית."

שם האלבום היה סוגיה מתמשכת בפני עצמה ושונה בסביבות חמש פעמים, השם הנבחר והיוצא דופן –  "The Takeoff and Landing of Everything" - "הנחיתה וההמראה של הכל" בא לסמל את השינויים והתהפוכות שעוברים החברים בחייהם האישיים כרגע, הסולן גיא גארווי למשל סיים קשר ארוך טווח עם חברתו זמן קצר טרם יציאת האלבום.9. "The Take Off and Landing of Everything"
 השיר  "The Blanket of Night" מדבר על זוג פליטים שמנסים להסתנן למדינה אחרת על ידי שיט בסירה.  Charge"" מדבר על גבר מזדקן ששותה בבר הקבוע שלו ומתלונן על חוסר הכבוד שמראים לו יושביו הצעירים.
 
באופן כללי האלבום זכה לביקורות טובות, שבעיקר דיברו על כך שהלהקה הצליחה לשנות סגנון משני האלבומים הקודמים. בדיילי טלגרף הוא קיבל ציון מקסימלי של 5 כוכבים ונכתב -"אלבום ברמה עולמית אך עדיין ידידותי ואינטימי ורומנטיקה של ממש". מבקר הגארדיאן העניק ציון של 4.5 מתוך 5- "במקום ללכת על הצפוי והנדוש אלבו יצאה עם אלבום הרפתקני". ב- Q הציון היה 5 מתוך 5, ו- "All Music"  העניק ציון של 4 מתוך 5. לעומת זאת היו גם ביקורות טובות פחות, ב- NME היה הציון 6 מתוך 10, ושם המבקר טען כי הלהקה לא התרחקה מספיק מן הסגנון הקודם. גם בפיצ''פורק מדיה הציון היה לא  גבוה עם 6.2 מתוך 10.
 

1. "This Blue World"
 
2. "Charge"
 

4. "New York Morning"


5. "Real Life (Angel)"


7. "My Sad Captains"


8. "Colour Fields"10. "The Blanket of Night"גם מצעדי האלבומים הניבו הישגים יפים, במצעד הגרמני האלבום הגיע למקום ה-22, באוסטרלי למקום ה-12, ובהולנדי למקום ה-4.  המקום הראשון נכבש באירלנד, סקוטלנד, בלגיה, וגם במצעד הבריטי- לראשונה בתולדות הלהקה.  

במצעד הבילבורד ההישגים הבולטים ביותר היו מקום  20 במצעד אלבומי הרוק, ומקןם 14 במצעד האלטרנטיבי.+ שלח משוב

רדיו מוסיכיף 2012 ©‬

לייבסיטי - בניית אתרים