האתר במתכונת מצומצמת בשל שיפוצים,
חוזרים בקרוב עם אתר חדש

ג'וס סטון בישראל

דף הבית >> ג'וס סטון בישראל
הופעה של נשמה טובה
 
ההופעה של ג'וס סטון בישראל הייתה חוויה איכותית ואותנטית של מוזיקת סול ו- R&B. אבל כשמועדון הבארבי לא היה בתפוסה מלאה, שוב הוכח כי יותר מדי אמנים איכותיים חומקים מתחת לרדאר הישראלי
 
מאת: שרית תורג'מן | יום חמישי 4 באוגוסט 2016
.
 
סצנה של הופעות חיות מתפתחת משמעותית בעשור האחרון בישראל - אחרי שביקרו פה טובי המוסיקאים מהז'אנרים והזמנים השונים כדוגמת מדונה, בוב דילן, סוזן וגהלנה דל ריי, רד הוט צ'ילי פפרז, בון ג'וביאלפאוויל, אלטון ג'ון ועוד רבים, הצטרפה לשורת המובחרים ג'וס סטון, שביום שני, 25 ביולי 2016 נתנה במועדון הבראבי הופעה שצריכה לקבל כותרות בולטות בבולד ובמרקר צהוב זוהר בכל מדור מוזיקה ראוי.

חברה טובה חשפה אותי אליה לראשונה לפני כעשור, וכשהיא הכריזה בפניי "ג'וס סטון בישראל", בלי היסוס אמרתי "כן" כששאלה אם לקנות כרטיסים למופע. כמונו לא עשו זאת עוד הרבה. בוא נודה על האמת- בשונה מארה"ב, המולדת בריטניה ושאר אירופה שם נתח השוק גדול פי כמה והיא זוכה לאהדה והערצה גדולה, בישראל ג'וס סטון הרבה פחות פופולארית ומוכרת, ואחרי שעה ו- 45 דקות אני תוהה למה בעצם?! לזמרת הזאת יש כל דבר שעונה על קריטריון ההצלחה המסחררת. אבל למרות שמועדון הבארבי לא היה מלא עד אפס מקום, הייתה בו צפיפות מעודנת ומגוונת בגברים ונשים מכל הגילים. 
 
לבושה בשמלה לבנה, עם כפות רגליים יחפות, עלתה ג'וס סטון על בימת מועדון הבארבי והוכיחה לישראלים שלהיות בריטי אין פירושו להישאר מנומס- עם מגוון שירים חצופים, פלרטטה עם הקהל באלגנטיות מעוררת כמיהה לעוד, תיבלה את השיח בין שיר לשיר עם משפטים בעברית שגויה בחינניות, לגמה מכוס את המשקה שלה, ספק אלכוהולי ספק נועד לרוויה, ועינגה כל דקה של עמידה מולה תוך בחינת הדמות הזו שלא זכתה עד כה ליחס ישראלי מספיק. עם קול הנשמה הגדול שלה, שיר אחר שיר, כבשה את ליבו של הקהל וחיברה אותו חזק יותר לז'אנר הסול וה- R&B.
 
צילום: שרית תורג'מן 
מצוידת בשתי זמרות ליווי ובארבעה נגנים, הנעימה ג'וס את האוזן הישראלית עם פסיפס שירים איכותי ממגוון האלבומים עליהם חתומה - שירים מקוריים לצד שירי קאבר התנגנו בחלל הבארבי, בקול גדול ומיוחד שעורר חשק עז להצטרף כשהתנגן צליל מוכר, ולנוע יחד איתה באלגנטיות עם המקצב שהכתיבה. את המופע פתחה עם Newborn, שיר מתוך אלבומה החמישי LP1 שהכתיב התחלה רגועה ומעניינת. בין השיר הפותח לזה שחתם את המופע - Right to be Wrong מהאלבום השני Mind Body & Soul, התנגנו שירים בניצוחה של ג'וס במקצבי הבלוז, הרגאיי והסול. חלק מהשירים היו מוכרים לקהל, שהתלווה אליה בלי יכולת להתחרות בקולה, והחלק האחר פחות אפשר ליווי לנוכח אי היכרות אותו. לקראת סיום, כאילו שהרגישה שגם לה לא הספיקה החוויה המאחדת, משכה בהודיה את סגיר המופע- בעברית מתומצתת ל- "תודה" ובאנגלית מורחבת הודתה על שהגענו, על זה שאנחנו אוהבים מוסיקה ועל כך ששרנו איתה שירים שהיא אוהבת - השירים שלה.
 
כמו בכל תהליך התאהבות ראשונית, נחשף הקהל בהדרגתיות מדויקת ליכולת הבימתית יוצאת הדופן של ג'וס סטון. היא יודעת לייצר עניין רב ומחדירה סקרנות ותהייה "מה עומד להתנגן ולהיאמר עכשיו?"- היא שופעת בהומור עצמי, בהשתטות משעשעת, בתנועתיות מהפנטת, ביכולת ווקאלית נדירה ובקסם אישי שמשאיר צימאון לעוד שיר ולעוד אמירת צד שלה. ההגשה שלה את השירים מלאה באינטליגנציה עד אפס מקום, והיא כל כולה, מכף רגל יחפה ועד ראש, מהפנטת ומרגשת כל לבב. 
 
היא לא עוד זמרת פופ אמריקאית ששרה על יהלומים ומטריות בלבוש מינימאלי, היא הגיעה אלינו ממדינה בעלת תואר אצולה, מה שמשייך אותה לתרבות מוסיקאלית נטולת קיטשיות ובעלת גושפנקה לאיכות. היא שרה על החיים ועל אהבה אבל מנקודת מבט מסקרנת ועמוקה. זה לא רק הקול הענק שלה או המראה האצילי איתו היא מקשטת את חלל הבמה, זו לא הצניעות הנעימה שמהדרת ומפארת את הווייתה- זה המכלול כולו, תמהיל של דברים טובים שלוקטו לדמות הזו שמציגה בראווה איך עושים מוסיקה טובה, ואיך מגישים אותה באהבה.
 

▼ צילום: שרית תורג'מן 

+ שלח משוב

רדיו מוסיכיף 2012 ©‬

לייבסיטי - בניית אתרים