האתר במתכונת מצומצמת בשל שיפוצים,
חוזרים בקרוב עם אתר חדש

נטלי אימברוליה-Natalie Imbruglia

דף הבית >> מוסיכֵּיפּדיה >> נטלי אימברוליה-Natalie Imbruglia >> נטלי אימברוליה-Natalie Imbruglia

נטלי אימברוליה- כל השירים -Natalie Imbruglia


מאת: צליל רייכמן יום רביעי 2 בספטמבר 2015
.
 
 
 ה זמרת והכותבת נטלי ג'יין אימברוליה נולדה ב- 4 בפברואר 1975 בסידני, אוסטרליה, למקסין ואליוט אימברוליה, אב ממוצא איטלקי ואם ממוצא בריטי, בת שנייה מארבע אחיות (אחותה הצעירה היא כותבת השירים לאורה אימברוליה). היא גדלה בברקלי וייל, ניו סאות' ויילס, שנמצאת בין ניוקאסל לסידני, ובגיל 15 עברה עם משפחתה לסידני ולמדה בלט, טאפ, וריקוד סקוטי, בתקווה להפוך את כל אלו לקריירה.

היא הופיעה בפרסומות בטלוויזיה האוסטרלית עבור קוקה קולה והממתק האוסטרלי 'טוויסטיס'. היא עזבה את בית הספר בגיל 16 בכדי לפתח קריירת משחק. בתחילת שנות ה- 90 שיחקה את דמותה של בת' ברנאן באופרת הסבון האוסטרלית 'שכנים', בסוף העונה השנייה היא עזבה את התוכנית על מנת לעבור ללונדון ב- 1994, שם היא במקרה פגשה את אן בארט ששכנעה אותה להקליט קלטות דמו של השירים שלה והפכה להיות הסוכנת שלה. לאחר שהתרשמו מקלטת הדמו שלה לשיר Torn ("קרועה"), קאבר של להקת הרוק האמריקאית Ednaswap, אימברוליה חתמה חוזה עם חברת ההקלטות BMG.

האלבום שהגיע לאחר מכן Left of the Middle יצא ב- 1997 ומכר כשבעה מיליון עותקים מסביב לעולם. האלבומים שלאחריו, White lilies Island שיצא ב- 2001 ו- Counting down the Days שיצא ב- 2005, לא הצליחו באותה רמה, למרות שהאחרון הגיע לראש מצעד האלבומים הבריטי. ב- 2007 אימברוליה הוציאה את אלבום הלהיטים Glorious: the Singles 97-07, אשר כלל שיר חדש- Glorious , שהגיע למקום 23 במצעד הפזמונים הבריטי. מאז 1997 ועד היום אימברוליה מכרה כ- 10 מיליון אלבומים. 
נטלי אימברוליה שיחקה בסרט 'גוני אינגליש' שיצא לאקרנים ב-2003 וכיכבה בסרט 'סגור לתקופת החורף' שיצא לאקרנים בשנת 2009. בדצמבר 2014 נטלי אימברוליה הודיעה שהיא מתכננת להוציא אלבום מחודש של שירים אשר הוקלטו במקור על ידי אמנים גברים-  האלבום Male, הראשון שלה מאז האלבום של 2009 Come To Life, יצא ביולי 2015, ובהמשך היא תוציא אלבום עם שירים מקוריים. 

Torn

"Left of the Middle"

שוחרר בנובמבר 1997
 
1. "Torn"
2. "One More Addiction"
3. "Big Mistake (Radio Edit)"  
4. "Leave Me Alone" 
5. "Wishing I Was There" 
6. "Smoke" 
7. "Pigeons and Crumbs"
8. "Don't You Think?" 
9. "Impressed" 
10. "Intuition" 
11. "City" 
12. "Left of the Middle"  
 הטירוף של הסינגל הראשון
 
הלהיט הבינלאומי הראשון של אימברוליה Torn- קאבר ללהקת הרוק אדנסוופ הגיע למקום שני במצעד הלהיטים הבריטי, ומקום ראשון במצעד ההשמעות של הבילבורד האמריקאי למשך 14 שבועות (בארה"ב אגב הסינגל שוחרר רק לרדיו ולא על דיסק לקהל הרחב). הסינגל מכר יותר ממיליון עותקים רק בבריטניה. הסינגל הגיע למעמד פלטינה באוסטרליה, בלגיה, שבדיה וכמובן בריטניה, ומעמד זהב בגרמניה, צרפת, ניו זילנד ושוויץ. 

-החל משנת 2011 Torn הפך לשיר הכי מנוגן ברדיו האוסטרלי מאז 1990. הוא הושמע 300,500 פעמים מאז 1998, בממוצע של 75 פעמים ביום.

 
-באוקטובר 1997 שבר Torn את שיא ההשמעות בבריטניה (יותר מ- 2000 השמעות) במשך שישה שבועות. הוא דורג ראשון במצעד הרדיו הבריטי במשך 14 שבועות כאשר השיר היחיד שמשתווה אליו היה Fairground של סימפלי רד.

-השיר היה מקום ראשון במצעד הסינגלים בארצות הברית ממרץ ועד יולי 1998 וירד למקום שני כאשר Iris של הגו- גו דולס הורידו למקום השני. MTV איטליה דירג את הקליפ שלו במקום השני במצעד הקליפים היפים ביותר בכל הזמנים.

-ריק דיז, בתוכנית מצעד הלהיטים היוקרתית שלו ברדיו הצהיר 
בתוכנית המילניום ששודרה מתחנת הרדיו KissFM בערב הסילבסטר כי Torn הוא השיר מס 1 של שנות ה- 90. 
 
השפעת הסינגל על האלבום

אלבום הבכורה של אימברוליה Left of the Middle מכר 350,000 עותקים בבריטניה וכבר לאחר שלושה שבועות הפך בממלכה לאלבום פלטניום. האלבום מכר יותר מ-6 מיליון עותקים והינו האלבום הבכורה הנמכר ביותר של אמנית פופ\ רוק\ אלטרנטיבי, יותר מאלניס מוריסט, פיאונה אפל ומרדית' ברוק ביחד בשבוע הראשון שלו.

הסינגל השני בבריטניה היה Big Mistake ונכנס למקום השני במצעד הבריטי. הקליפ של השיר צולם ברחובות ברצלונה, ספרד, ושאב השראה מסצנת תאונת הדרכים בסרט הקולנוע הצרפתי Week-end
.

הסינגל השלישי Wishing I was There היה פחות מוצלח, והגיע למקום 19 במצעד, ובארצות הברית הגיע למקום 14 של הבילבורד.  הסינגל האחרון מאלבום הבכורה היה Smoke, וביצועיו היו שנויים במחלוקת. הוא היה להיט בבריטניה ונכנס למקום החמישי במצעד, בעוד באוסטרליה השיר לא הצליח אפילו להיכנס לטופ 40 במצעד. הקליפ המרהיב שלו בוים על ידי מת'יו רולסטון.

האלבום מכר מיליונים לאחר שכיכב במצעדים רבים במדינות רבות ונכנס לטופ 10 הגדולים במצעד של בריטניה וגם של ארה"ב. הוא הגיע לחמישה מעמדי פלטינה באוסטרליה, ארבעה בבריטניה, שלושה בקנדה, שניים בארה"ב ואחד ביפן. מעמדי זהב הושגו בשוודיה, ניו זילנד, הולנד וצרפת.

נטלי אימברוליה קיבלה את פרס MTV עבור פריצת השנה ב- 1998, והייתה מעומדת ל- 3 פרסי גראמי ב- 1999. בנוסף באותו שנה היא זכתה ב- 2 פרסים של תעשיית המוזיקה של בריטניה עבור הפריצה בינלאומית ואמנית השנה. 

 
Identify

Smoke

Big Mistake

Wishing I Was There


האלבום השני של נטלי אימברוליה נקרא על שם מקום המגורים שלה לצד נהר התמס בווינדסור, אנגליה. אלבום מכר כמיליון עותקים אך לא הצליח לשחזר את ההצלחה של אלבומה הראשון. אימברוליה כתבה יחד עם כותבים נוספים כל אחד מהשירים באלבום במשך 3 שנים. הסינגל המקסים That Day היה שונה בסגנונו מהלהיטים הקודמים ולא הצליח להיכנס לטופ 10במצעד הבריטי והאמריקאי. הסינגל השני Wrong Impression הצליח להיכנס למצעד הבילבורד האמריקאי וכן הצליח בבריטניה יותר מקודמו That Day.
"White Lilies Island"

שוחרר בנובמבר 2001
 1. "That Day"
 2. "Beauty on the Fire" 
 3. "Satellite" 
 4. "Do You Love?" 
 5. "Wrong Impression" 
 6. "Goodbye" 
 7. "Everything Goes" 
 8. "Hurricane" 
 9. "Sunlight"
 10. "Talk in Tongues"
 11. "Butterflies"
 12. "Come September"
Beauty on the Fire

Wrong Impression

That Day


Shiver

"Counting Down the Days"

שוחרר באפריל 2005
 1. "Starting Today" 
 2. "Shiver"
 3. "Satisfied" 
 4. "Counting Down the Days" 
 5. "I Won't Be Lost"
 6. "Slow Down" 
 7. "Sanctuary"
 8. "Perfectly" 
 9. "On the Run" 
 10. "Come on Home" 
 11. "When You're Sleeping"
 12. "Honeycomb Child"
האלבום השלישי של נטלי אימברוליה אמור היה לצאת בנובמבר 2003, אולם אנשי חברת ההקלטות סירבו בטענה שהוא יותר מדי בסגנון רוק ולא ידידותי מספיק לרדיו. הם נתנו לה שירים שתקליט עם מפיקי הפופ השוודים בלודשי ואוונט אך היא סירבה. אימברוליה וחברת ההקלטות נפרדו בתחילת 2004, ארבעה חודשים לאחר מכן היא חתמה עם חברת ההקלטות 'ברייטסייד'.

האלבום השלישי יצא באיחור של שנה וחצי באפריל 2005, הסינגל הראשון ממנו Shiver הפך למוצלח ביותר של אימברוליה במצעד הבריטי מאז Torn. השיר דורג ראשון במצעדי ההשמעה בבריטניה במשך מספר שבועות והיה לשיר המושמע ביותר בשנת 2005, דורג 8 במצעד הבריטי.
 
Sanctuary היה הסינגל השני מהאלבום, אולם לאחר שנשלח לתחנות הרדיו הוחלט לשנות את שמו ל- Counting down the Days, והתבקש מהתחנות לנגן את הגרסה של האלבום עקב כך שגרסת הרדיו מיקס עדיין לא מוכנה. הסינגל אמנם לא הצליח במצעדים כמו Shiver, אבל כן הצית מחדש עניין באלבום וקיבל הרבה זמן השמעה באנגליה, בזכותו האלבום נכנס מחדש לטופ 40 האלבומים הגדולים בבריטניה. 
Counting Down the Days

אימברוליה עשתה סבב הופעות קצר באירופה (הראשון שלה מאז Torn) בסוף אוקטובר ונובמבר 2005. למרות שזה לא הכניס מחדש האלבום לטופ 40 הגדולים הרבה הופעות היו סולד אאוט, במיוחד בלונדון. 
 
Counting down the Days היה לאלבום ה-100 הנמכר ביותר בעולם בשנת 2005, ומכר 204,877 עותקים בבריטניה. 

Glorious

"Glorious: The Singles 97–07"

שוחרר בספטמבר 2007
 
אימברוליה החלה לעבוד על אלבום רביעי כבר בסוף 2005, אך התוכניות השתנו ובאמצע 2007 חברת ההקלטות שלה הוציאה אלבום מארז להיטים Glorious: The Singles 97–07 של 10 שנותיה במוזיקה. הסינגל היחיד מהאלבום Glorious הושמע לראשונה בתחנת הרדיו של BBC בתוכנית של כריס מיואלס. האלבום הגיע למקום 5 במצעד הבריטי והגיע למעמד זהב בברטניה, בסך הכל מכר ברחבי העולם כ- 600,000 עותקים.

Want


"Come to Life"

שוחרר באוקטובר 2009

1. "My God" 
2. "Lukas"
3. "Fun" 
4. "Twenty" 
5. "Scars" 
6. "Want"
7. "WYUT"
8. "Cameo" 
9. "All the Roses"
10. "Wild About It"  
לקראת אלבומה הרביעי אימברוליה נפרדה גם מחברת ההקלטות החדשה. היא שמרה על זכויות השירים שהקליטה עבור האלבום הרביעי ותכננה להקליט בחברת הקלטות משל עצמה-  Malabar Records. השירים באלבום נכתבו יחד עם בן הילר, דייב מקרקן, דניאל ג'ונס, גארי קלארק, ג'יימי הרטמן, פואל האריס ושף סולומון.  חלק מהשירים הופקו על ידי הילר ודנטון ספל אשר עבדו יחד גם בעבודה על האלבום White Lilies Island.
 
לפי פרסום בעיתון הסאן, אימברוליה וסולן להקת קולדפליי כריס מרטין עבדו יחד על שורה של שירים שעשויים להופיע באלבומה. מרטין אישר את מידע זה וסיפר בראיון שהוא הציע לאימברוליה להקליט אחד מהשירים של קולדפליי והוסיף "נתנו לה את השיר הכי טוב של קולדפיי בכל הזמנים והיא נשמעה בו מעולה. אני חושב שיש לה כישרון מאוד ייחודי וקול מיוחד ברמות". אימברוליה סיפרה שהיא הקליטה שני שירים שנכתבו על מרטין ואמרה " אם כריס מרטין מתקשר ומציע 2 שירים, לא חושבים על זה, אומרים כן". 
Wild About It

Come to life שוחרר בתחילת אוקטובר 2009 באוסטרליה ובהמשך החודש באירופה. הסינגל הראשון והיחיד מהאלבום Want, נכתב על ידי אימברוליה, דניאל ג'ונס, גרי קלארק וכריס מרטין, ועל אף היותו קצבי ואיכותי לא ממש הצליח במצעדים. לשיר Wild about It הופק קליפ על אף שלא יצא כסינגל רשמי. התכנון היה להוציא להוציא בבריטניה ספציפית את הסינגל Scars וצולם לו קליפ, אך ענייני חוזים ביטלו זאת והאלבום הרביעי בכלל לא שווק בבריטניה רשמית, גם לא בארצות הברית.
 
אחרי Come to life אימברוליה עברה ללוס אנג'לס והחלה ללמוד משחק אצל איוואנה צ'אקאבק. היא הופיעה בשלושה סרטים ביניהם "סגור לתקופת החורף". באפריל 2014 החא הופיעה בפעם הראשונה על הבמה בהצגה "הדברים שעושים עבור אהבה" בתיאטרון של באת'. 

Instant Crush

"Male"
 
שוחרר ביולי 2015
 
1. "Instant Crush"  
2. "Cannonball" 
3. "The Summer" 
4. "I Will Follow You into the Dark" 
5. "Goodbye in His Eyes" 
6. "Friday I'm in Love" 
7. "Naked as We Came"  
8. "Let My Love Open the Door" 
9. "Only Love Can Break Your Heart" 
10. "I Melt with You" 
11. "The Waiting" 
12. "The Wind" 
13. "Instant Crush" (radio edit) (bonus track)
אם תמיד חלמת לשמוע את נטלי אימברוליה שרה את הקלאסיקה I Melt With You, של מודרן אינגליש מ- 1982, אז עתידך בדיוק נפתח הרגע קצת יותר. ב- Male, אלבומה הראשון מאז 2009, אימברוליה מביאה את נוצותיה הנשיות המפוארות לקלאסיקות גבריות. ציפור השיר האוסטרלית שברה לבבות בכל רחבי העולם בניינטיז עם להיטה הנוגה Torn, ולאלבום החדש יש יש את אותו וייב של ""lying-naked-on-the-floor כמאמר השיר.
 
אימברוליה מבצעת גרסאות כיסוי ל-12 שירים מפורסמים שבוצעו על ידי גברים, כולל ניל יאנג, טום פטי, פיט טאונשנד וזאק בראון. הכאב בקולה מתאים באופן מוזר לסינגל הראשון Instant Crush שהוקלט במקור על ידי דאפט פאנק וג'וליאן קאסבלנקאז, וגם בשיר Naked as We Came של של איירון אנד וויינס. הרגע הטוב מכולם הוא גם הביזארי ביותר: אימברוליה הופכת את הקלאסיקה של דה קיור Friday I'm in Love לשיר קאנטרי עם סולו מהמם.

יש קאברים מוצלחים יותר ופחות, אבל קסמה של אימברוליה יכריע אותך בסופו של דבר באלבומה הראשון מאז 2009 וטרם אלבום חדש בתכנון עם חומר מקורי.

מקור:

Rob Sheffield, RrollingStone, August 12, 2015

http://www.rollingstone.com/music/albumreviews/natalie-imbruglia-male-20150812
 
מיזמים אחרים
 
במאי 2010 אימברוליה הפכה להיות שופטת בעונה השנייה של הגרסא האוסטרלית של האקס פקטור. היא הייתה המנטורית של קבוצת הבנות מתחת לגיל 25, ומתמודדת שלה- סאלי צ'אטפילד הגיעה למקום השני. ב- 2011 היא לא חזרה לעונה נוספת והוחלפה על ידי נטלי באסינגוויט. ביוני אותה שנה אימברוליה הופעה בגרסא הבריטית של התוכנית והייתה שופטת אורחת באודישנים בברמינגהם בעונה השביעית.  
 
חיים אישיים
 
בערב הסילבסטר 2003, אימברוליה ובן זוגה מזה 3 שנים סולן להקת סילברצ'ייר דניאל ג'ונס, נישאו בטקס על חוף בפורט דאגלס, קווינסלנד, אוסטרליה. בזמן שאימברוליה התגוררה בעיקר בוינדסור, אנגליה, ג'ונס התגורר בעיקר בניוקסטל, אוסטרליה. הם הודיעו על גירושיהם בינואר 2008 ואמרו כי הם חיים יותר מידי בנפרד. אימברוליה ניהלה מערכת יחסים עם השחקן האמריקאי דייויד שווימר. 
 
אימברוליה הפכה לאזרחית בריטית מן המניין ב-28 בפברואר 2013.
 
פילנתרופיה
 
*אימברוליה היא הדוברת של איגוד וירג'ין ותומכת בקמפיינים לטיפול בעוני ולהתמקדות בבעיות בלידה. * היא דיברה רבות על דיכאון קליני על מנת להעלות מודעות בנוגע להפרעה.* ב- 2008 יחד עם אלן קאר, אדיט' באומן והדוגמנית טוויגי היא תמכה בקמפיין 'אופנה תומכת בסרטן השד'. * חוץ מלדגמן למותג לוריאל, אימברוליה גם דגמנה עבור The mad Ones בכדי לגייס כסף למחקר בסרטן. 
דימוי ציבורי
 
ב- 2004 נטלי אימברוליה נבחרה למקום השישי ברשימת הנשים הכי יפות באופן טבעי בכל הזמנים. אוגרי הפבורן הגיעה למקום הראשון ברשימה שנערכה על ידי עורכי אופנה, סוכני דוגמנות ומאפרים. היא הגיעה למקום 90 ברשימת 100 האמנים הסקסיים ביותר בעולם שערך ערוץ המוזיקה VH1.
 
לאימברוליה יש מספר קעקועים בעלי משמעויות עמוקות: המילה 'Sherya' (ברת מזל בהינדי) מקועקעת על צווארה, על רגל שמאל המילה 'אומץ' בשפה הסינית, ועל הגב התחתון המילה Aum בשפת הסנסקריט, מנטרה רוחנית בדת ההינדית העוסקת באינסופיות (ותודה לגולש גבי על התוספת).
 
היא סיפרה כי לעולם לא עברה ניתוח פלסטי אבל לא הייתה שוללת זאת, עקב כך שלא יודעת איך תרגיש לגבי זה בעתיד. היא סיפרה כי "הייתי רוצה להזדקן בְּחֵן, עם הקמטים והכול" .
 

+ שלח משוב

רדיו מוסיכיף 2012 ©‬

לייבסיטי - בניית אתרים