האתר במתכונת מצומצמת בשל שיפוצים,
חוזרים בקרוב עם אתר חדש

פינק פלויד-Pink Floyd

דף הבית >> מוסיכֵּיפּדיה >> פינק פלויד-Pink Floyd >> פינק פלויד-Pink Floyd
 
 
פינק פלויד- Pink Floyd- The Endless River 
 

מאת: ליז טרוסטוניצקי יום שישי 14 בנובמבר 2014
 
.      


 
אלבום האולפן ה- 15 והאחרון של להקת הרוק הפרוגרסיבי פינק פלויד מכיל שירים שהוקלטו בעבר אך לא ראו אור. זהו אלבום הסטודיו הראשון של פינק פלויד מאז מותו של הקלידן והחבר המייסד ריצ'רד רייט (אף על פי שהוקלט לפני מותו), והאלבום השלישי שלה תחת מנהיגותו של דיויד גילמור, לאחר עזיבתו של רוג'ר ווטרס ב- 1985. 

רשימת השירים:
    
10. "Night Light"
11. "Allons-y (1)"  
12. "Autumn '68" 
13. "Allons-y (2)" 
14. "Talkin' Hawkin' "
15. "Calling" 
16. "Eyes to Pearls"  
17. "Surfacing" 
18. "Louder than Words"  


1. "Things Left Unsaid" 
2. "It''s What We Do"
3. "Ebb and Flow" 
4. "Sum"  
5. "Skins" 
6. "Unsung"  
7. "Anisina" 
8. "The Lost Art of Conversation" 
9. "On Noodle Street" 
 
 
 

אחרי עזיבתו של מייסד הלהקה רוג'ר ווטרס ב- 1985 והנסיון הכושל שלו לפרק את הלהקה, הגיטריסט והסולן דיויד גילמור נותר להנהיג את פינק פלויד יחד עם המתופף ניק מאסון. הקלידן ריצ'רד רייט המנוח שפוטר על ידי ווטרס במהלך ההקלטה של האלבום The Wall מ- 1979 הוזמן חזרה ע"י גילמור ומאסון, ובהרכב זה פינק פלויד הקליטו שני אלבומי סטודיו: את A Momentary Lapse of Reason מ- 1989 ו- The Division Bell מ- 1994, אלבום זה היה עם השתתפות רבה יותר של ריצ'רד רייט, ששיתף לראשונה את זכויות הכתיבה שלו על אלבום פינק פלויד מאז 1975והקליט את הסולו הראשון שלו מאז 1973.
It's What We Do

Things Left Unsaid

Louder than Words


בספטמבר 2008 
רייט נפטר מסוג סרטן שאינו ידוע בגיל 65. מחוות ראשוניות לרייט כללו הצהרות מגילמור, מאסון ו- ווטרס, ביצועי מחוות של אמנים כמו אלטון ג'ון ושידורים מיוחדים שונים בטלוויזיה וברדיו הופקו בשבועות לאחר מותו. ועכשיו מגיעה המחווה הרצינית מכולן.
Sum

Unsung

Ebb and Flow

Skins

The Endless River בעיקר מורכב ממוזיקה אינסטרומנטלית ואמביינט, ובהקשר זה מתואר כ- "שירת הברבור" בשביל רייט. החומר מבוסס על 20 שעות של עבודה על חומר אשר נכתב, הוקלט והופק על ידי הלהקה עם רייט במהלך המפגשים עבור אלבום הסטודיו הקודם של פינק פלויד, The Division Bell מ- 1994 אך לא יצא בזמנו לאור.
 
 

The Lost Art of Conversation

Night Light

Autumn '68

Talkin' Hawkin'

Eyes to Pearls

 
המידע על אלבום חדש הודלף דרך המדיות החברתיות, מה שגרם לפינק פלויד לצאת בהצהרה רשמית שאכן יש אלבום בקנה. בהצהרה מאסון תיאר את האלבום כמחווה לרייט: "אני חושבת שתקליט הזה הוא דרך טובה להכיר שהרבה ממה שהוא עשה ואיך שהוא ניגן היו בלב הצליל של פינק פלויד. לשמוע שוב את מפגשי ההקלטה, באמת גרם לי להבין איזה נגן מיוחד הוא היה."

מסע הקידום שקדם לאלבום כלל את פרסומו באמצעות פרסומות טלוויזיה והצבות של עטיפת האלבום בערים ברחבי העולם, כולל לונדון, ניו יורק, פריז, ברלין ומילאנו. העטיפה היא בעיצובו של אחמד אמד אלדין עם שרוול בעיצובו של סטיילרוג'. אוברי פאוול שימש כמנהל קריאטיבי עבור עבודת האיור. 
 
השיר האחרון Louder Than Words הוא השיר היחיד באלבום שיש בו פס סולו, עם ליריקה מאת אישתו של דייויד גילמור- פולי סמסון. 
Surfacing


Anisina

On Noodle Street

Allons-y (1)
 
Allons-y (2)

Calling

 


+ שלח משוב

רדיו מוסיכיף 2012 ©‬

לייבסיטי - בניית אתרים